Kulcsszó keresés /


Az egyik legnehezebb döntés egy rossz kapcsolatból kilépni a bizonytalanságba

Egyedüllét. Na, ettől félünk.Pedig, igazából amíg az ember nem tapasztalja meg az egyedüllétet, és ebben a magányban nem találja meg saját magát, a saját maga boldogságát, addig nem tud bejönni az ajtón az, akire ő igazán vágyik. Illetve, ha mégis bejön, akkor nem igazán fog tetszeni neki, amit lát. Vagy nekünk lesz egy olyan érzésünk, hogy talán mégsem ő az.

olvass tovább

Betegségeink lelki okai

A hivatalos orvostudomány, eddig még nem fogadta el azt a tézist, miszerint lelkünk, testünkön keresztül is jelez, beszél hozzánk. A nyugati orvoslás, a tünet kezelésére összpontosít, a valódi okok megtalálása, és gyógyítása helyett. Szerencsére, egyre több orvos, és terapeuta kezdi visszavezetni a betegségeinket, lelki eredetű okokra is. Vajon lelkünk tényleg az utolsó kiáltásait intézi felénk testünkön keresztül, hogy vegyük észre valami nem az igazi?

olvass tovább

Jobb egy rossz párkapcsolatban, mint egyedül?

Szorongó, neurotikus, kapcsolatfüggő nemzedék vagyunk. Mérgező emberi kapcsolatok szorításában fulladozunk, ki nem mondott szavak, elfojtott feszültség, és tisztázatlan, szőnyeg alá söpört sérelmek szorítják, kaparják torkunkat. A vészcsengőt ezerszer meghúzták már odafent, mégsem csomagolunk, vagy menekülünk fejvesztve a helyszínről. Pedig óriás, ordító, égre írt jelek vannak, hogy semmi dolgunk bizonyos emberekkel, mégsem olvasunk belőlük.

olvass tovább

Miért természetes a rossz?

  • 2014. június 16.

Az emberek 99 százaléka rossz párkapcsolatban él, és olyan munkát végez, amihez se kedve, se tehetsége, pedig valami máshoz biztosan lenne – és ez a csomag az emberek számára valamiért természetes. Óriási lendülettel indulunk az életbe, és útközben, talán nem is távol a rajtvonaltól, elveszítjük a fonalat, elfelejtjük, milyen társra vágytunk, milyen hivatást, milyen hobbit, milyen környezetet, és egyáltalán: milyen életet terveztünk magunknak.

olvass tovább